Luxoya termékek érkeztek >>>

WTN I3K kapszula - 60db
WTN I3K kapszula - 60db
9 390 Ft 
7 990 Ft

WTN I3K kapszula - 60db

Hatékonyabb ösztrogén- és toxinbontás

Segítségedre lehet az ösztrogének és méreganyagok lebontásában.

GluténmentesLaktózmentesSzójamentesHormonmoduláns mentesÁsványi olaj mentes
Raktáron szállítás: 1-2 munkanap
15
9 390 Ft 
7 990 Ft
Egységár: 133 Ft/kapszula
Kezdete: 2024.12.22   A készlet erejéig!
Kedvezmény: 15
Megtakarítás 1 400 Ft
Részletek

Milyen esetekben használd?

Hasznos lehet számodra, ha egészségügyi problémáid vannak a túlzott ösztrogéntöbblet miatt. A mióma, az endometriózis állapota vagy a premenstruációs szindróma (PMS) mind az ösztrogén túlzott jelenlétére utalhat.

Ha igazoltan magas az ösztrogénszinted és emiatt támogatnád a májad méregtelenítő munkáját, akkor a WTN I3K a jó választás, ugyanis összetevői hozzájárulhatnak a szervezeted számára káros anyagok, illetve a többletösztrogén lebontásához. Emellett kiegészül olyan hatóanyagokkal is, amelyek a lebontott toxinok kiürítését segítik elő a májon és a vesén keresztül.

 

Miben előremutató a WTN I3K, más, hasonló célú termékekhez képest?

  • Jóval szélesebb hatásspektrummal rendelkezik, mint pl. az azonos problémafókuszú, monokomponensű, csak indol-3-karbinolt tartalmazó készítmények.
  • Hatóanyagai együttesen csökkenthetik a vérben keringő ösztrogén szintjét az ösztrogénlebontó folyamatok támogatása révén.
  • Összetevői különböző módon óvhatják az ösztrogénérzékeny szöveteket, antiösztrogén-szerű hatást gyakorolhatnak.
  • Erős antioxidáns tartalmával védhet a gyulladásos folyamatok káros hatásai és a szabadgyökök ellen.
  • Csökkentheti a vér koleszterinszintjét, ezzel nemcsak a szív- és érrendszerre lehet jótékony hatású, de hozzájárulhat a máj és hormonrendszer egészségének megőrzéséhez is.
  • Erősítheti a vese kiválasztó funkcióit, ezáltal a bomlástermékek kivezetését is elősegítheti.

 

Miért és hogyan működik a termék?

A szervezet méregtelenítő anyagcseréjének egyik legfontosabb helye a máj, ahol a semlegesítő, illetve méregtelenítő folyamat 3 fő szakaszra oszlik:

  • előkészítés (főleg ebben vesz részt a WTN I3K),
  • semlegesítés,
  • transzport.

Az egész folyamat lényege pedig, hogy egy adott vegyület oldékonysága megváltozik (zsíroldékony vegyületek vízoldékonnyá alakulnak), így ez a vízoldékony vegyület már könnyen távozni tud a szervezetből (az epe-bélcsatorna-széklet vagy a vérpálya-vese-vizelet útvonalon).

Az ösztrogén kiürítéséhez is ugyanezen folyamatok egészséges működésére van szükség, emiatt például az ösztrogéndominancia állapota a méregtelenítő és a kiválasztó rendszer komplex munkájának támogatását igényli, akár életmódról akár étrend-kiegészítő választásról van szó.

A WTN I3K összetevői a legtöbb olyan hatásmechanizmust támogathatják, amelyek segítik csökkenteni az ösztrogénszintet, illetve annak káros hatásait:

1. Az ösztrogénlebontás megfelelő irányba terelése
Az ösztrogénlebontás során 3 féle metabolit keletkezik az I. típusú méregtelenítési fázisban (a májban). A 16 L-OH) és a 4-OH metabolitok károsak lehetnek, a 2-OH viszont ártalmatlan, ezért az egész lebontási folyamatot ebbe az irányba érdemes vinni (1. ábra). Ebben a fejeskáposzta-kivonat segíthet (1. ábra – zölddel jelölve).

2. Oxidációs folyamatok csökkentése
A zöldtea-kivonat és a japánakác virágból kivont kvercetin csökkentheti az oxidációval keletkező káros, ún. kinon vegyületek képződését (1. ábra – zölddel jelölve).

3. Veseműködés támogatása
A bomlástermékek kivezetésében fontos szerep jut a veséknek is, amelyek működésének az apigeninre standardizált zellerlevél-kivonat támogatja (1. ábra – zölddel jelölve).

I3C osztrogen maj abra 1 x1133 v1

1. ábra Ösztrogének és környezeti ösztrogének egyszerűsített lebontási folyamata.


4. Az aktív ösztrogének koncentrációjának csökkentése
A lenmagból kivont lignánok csökkenthetik a szabad ösztrogénszintet a keringésben – úgy, hogy növelik az SHBG [nemi hormont kötő globulin] nevű fehérje termelődését, ami megköti a szabad ösztrogéneket.

5. Az ösztrogénszintézis gátlása
Az ösztrogén szintézisének kulcsfontosságú enzime az ún. aromatáz enzim. A lenmagból kivont lignánok és a kvercetin gátolják / lassítják ennek az enzimnek a működését, így kevesebb ösztrogén keletkezik.

6. Antiösztrogén-hatás elősegítése a receptorokon
A fejeskáposzta-kivonat és a lenmag lignánok gátolják az ösztrogének receptorkötődését, ezzel védik az ösztrogénérzékeny szöveteket. Enyhe antiösztrogénként működnek.

Egyéb ösztrogéncsökkentő stratégiák

  1. Az ösztrogének és környezeti ösztrogének lebontásában az ún. metilációs folyamatok támogatása kiemelt fontosságú. A COMT nevű enzim végzi ezt a folyamatot, amit a WTN Metil Spektrumban lévő hatóanyagok támogatnak (2. ábra).
  2. A WTN HormoTOXTM-ban lévő hatóanyagok blokkolják az egyes baktériumok által termelt ún. béta-glükuronidáz enzimet, így biztosítják, hogy a toxinok valóban kiürüljenek, és a szervezet ne szívja vissza ezeket szabad ösztrogénként (2. ábra). Ez ugyanis tovább növelné az ösztrogéndominanciás állapotot.

i3k osztrogen maj abra 2 x1133 v6

2. ábra Ösztrogének és környezeti ösztrogének egyszerűsített lebontási folyamata,
illetve a területek, ahol a WTN termékek hatást fejthetnek ki.


Az ösztrogénbontó, illetve méregtelenítő folyamatok támogatásához, mikor melyik termékre lehet szükségem?

Ez egyéni helyzettől függ, de kiindulópontnak a javaslatunk a következő:

  1. Alapesetben a metilációs folyamatokat érdemes először támogatni pl. a WTN Metil Spektrummal.
  2. Amennyiben ez nem hoz elég javulást, akkor érdemes bekapcsolni mellé az ösztrogén- toxinkivezetést elősegítő WTN HormoTOXTM-ot.
  3. Komoly ösztrogéndominanciás állapotok esetén az ösztrogén- és toxinbontást támogató WTN I3K használata együtt javasolt a WTN Metil Spektrummal és a WTN HormoTOXTM-al.

 

A hatékonyságot megalapozó tudományos háttér

A fejlesztés során a következő lektorált szakirodalomból merítettünk.

 

[Adlercreutz 1986] – Adlercreutz, H., Fotsis, T., Bannwart, C., et al.: Determination of urinary lignans and phytoestrogen metabolites, potential antiestrogens and anticarcinogens, in urine of women on various habitual diets, Journal of Steroid Biochemistry, 25, 5, 2, 791-797, 11, 1986.

[Adlercreutz 1987] – Adlercreutz, H., Höckerstedt, K, Bannwart, C., et al.: Effect of dietary components, including lignans and phytoestrogens, on enterohepatic circulation and liver metabolites of estrogens and in sex hormone binding globulin (SHBG), J Steroid Biochem., 27, 4-6, 1135-44, 1987.

[Anderson 1974] – Anderson, D., C: Sex-hormone-binding globulin, Clin Endocrinol (Oxf)., 3, 1, 69-96, 01, 1974.

[Ádám 2006] – Ádám, V.: Orvosi biokémia, Medicina, 2006.

[Bradlow 1996] – Bradlow, H., L., Telang, N., T., Sepkovic, D., W., et al.: 2-Hydroxyestrone: the ‘good’ estrogen, J Endocrinol., 150, S259-65, 09, 1996.

[El-Kersh 2021] – El-Kersh, D., M., Ezzat, S., M., Salama, M., M., et al.: Anti-estrogenic and anti-aromatase activities of citrus peels major compounds in breast cancer, Sci Rep., 11, 1, 7121, 29, 03, 2021.

[Phipps 1993] – Phipps, W., R., Martini, M., C., Lampe, J., W., et al.: Effect of flax seed ingestion on the menstrual cycle, J Clin Endocrinol Metab., 77, 5, 1215-19, 11, 1993.

[Ursin 1999] – Ursin, G., London, S., Stanczyk, F., Z., et al.: Urinary 2-hydroxyestrone/16a-hydroxyestrone ratio and risk of breast cancer in postmenopausal women, J Natl Cancer Inst., 91, 1067-72, 16, 06, 1999.

[Wang 1994] – Wang, C., Makela, T., Hase, T., et al.: Lignans and flavonoids inhibit aromatase enzyme in human preadipocytes, J Steroid Biochem Molec Biol., 50, 205-12, 08, 1994.

[Wang 2011] – Wang, T., T., Y., Schoene, N., W., Milner, J., A., et al.: Broccoli-derived phytochemicals indole-3-carbinol and 3,3'-diindolylmethane exerts concentration-dependent pleiotropic effects on prostate cancer cells: comparison with other cancer preventive phytochemicals, Mol Carcinog., 51, 3, 244-56, 22, 04, 2011.

[Yager 1996] – Yager, J., D., Liehr, J., G.: Molecular mechanisms of estrogen carcinogenesis, Annu Rev Pharmacol Toxicol., 36, 203-32, 1996.

[Ziegler 2015] – Ziegler, R., G., Fuhrman, B., J., Moore, S., C., et al.: Epidemiologic Studies of Estrogen Metabolism and Breast Cancer, Steroids., 99, 67-75, 26, 02, 2015.



Az alphavital.hu oldalán található információk és cikkek nem helyettesíthetik szakember véleményét, ezért kérjük minden esetben fordulj szakorvoshoz betegség esetén! A táplálék kiegészítők nem gyógyszerek. Az étrendkiegészítők és a különleges táplálkozási célú élelmiszerek csak élelmiszerek, nem gyógyítanak, előznek meg betegségeket vagy helyettesítenek gyógyszereket és semmiképpen sem alkalmasak a kiegyensúlyozott változatos étrend kiváltására. A termékek használatával az eredmény nem garantált, hatása egyénenként eltérő lehet.
Az étrend-kiegészítők a hazánkban is érvényben levő európai uniós szabályozás szerint olyan élelmiszerek, amelyek a hagyományos étrend kiegészítését szolgálják, és koncentrált formában tartalmaznak tápanyagokat vagy egyéb táplálkozási vagy élettani hatással rendelkező anyagokat, egyenként vagy kombináltan. E termékek a hivatalos állásfoglalásnak megfelelően nem gyógyszerek, nem rendelkeznek gyógyhatással, s nem alkalmasak betegségek kezelésére, sem megelőzésére.

Csomagajánlatok